Aplinkos ministerija skelbia septintą kvietimą teikti paraiškas daugiabučių namų renovacijai

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) administruojama Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa vėl laukia naujų paraiškų antplūdžio -Aplinkos ministerija jau septintą kartą pakvietė gyventojus ir savivaldybes teikti paraiškas daugiabučių renovacijai. Daugiabučių butų ir kitų patalpų savininkų patvirtintos paraiškos gali būti teikiamos BETA iki 2020 m. sausio 31 d.

Kvietimu numatoma priimti neribotą paraiškų skaičių ir jas įgyvendinti reitinguojant bei sudarant finansuojamų projektų sąrašą pagal kvietime numatytus atrankos kriterijus. „Prioritetas bus skiriamas tiems projektams, kurie bus greitesni – jeigu kažkurie būsto savininkai iki paskutinės dienos, kada galima teikti paraiškas, jau bus pasirengę techninį darbo projektą bei turės leidimą statybai, jie renovaciją galės pradėti dar nesulaukę kitų metų pradžios“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.

Didesnis dėmesys kvartalinei renovacijai

Ne mažiau svarbi detalė, kuri turės didesnę reikšmę vertinant gautas paraiškas – ar daugiabutis yra įtrauktas į kvartalinės daugiabučių renovacijos programą.

Šiame kvietime laukiama paraiškų tiek iš pavienių namų, tiek savivaldybių, norinčių atlikti kvartalinę daugiabučių renovaciją. Buvo nuspręsta didesnį dėmesį skirti pastarajai – jeigu bus gauta daugiau paraiškų nei yra skirta finansavimo, prioritetas bus teikiamas kompleksinės renovacijos paraiškoms. Kompleksinė renovacija apima ne tik namo atnaujinimą ir pagerina jo energinį efektyvumą, bet ir sutvarko daugiabučius supančią aplinką, pertvarko viešąsias erdves, išsprendžia automobilių stovėjimo aikštelių ir kitas infrastruktūros problemas. Tad nauda yra tikrai dvigubai didesnė

Programai skirta 150 mln. eurų

Iš viso šio kvietimo metu numato daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programai skirti 150 mln. eurų, o energinį efektyvumą didinančioms priemonėms skiriama finansavimo dalis sudarys 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų vertės.

Pagal šį kvietimą vykdomiems projektams Valstybė 100 proc. apmokės arba kompensuos projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas. Taip pat, valstybė pilnai padengia visas nepasiturintiems gyventojams tenkančias išlaidas.

Renovacijos nauda – ne tik materiali

Viena iš pagrindinių priežasčių, skatinanti gyventojus teikti paraiškas renovacijai – sumažėjusios išlaidos šildymui. Atnaujintas daugiabutis vidutiniškai po renovacijos sutaupo 50 proc. šiluminės energijos. Būsto energijos taupymo agentūra teigia, kad sumažėjusios sąnaudos šildymui nėra vienintelis paskatinimas renovuojant daugiabutį namą. Gyventojai pastebėjo, jog daug įtakos turi ir padidėjusi gyvenimo kokybė. Taip pat renovuoti būstai dažnai siejami su būsto vertės padidėjimu, yra paklausesni nuomotis ar įsigyti būstą planuojantiems žmonėms.

Daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų patvirtintos paraiškos teikiamos Būsto energijos taupymo agentūrai (paraiškos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose) iki kitų metų vasario 1 d.

Detalesnė informacija:

http://www.betalt.lt/doclib/cwc8it1iuvnumbt5jqnu81j9zvzs9sr5

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į SĮ „Raseinių butų ūkis“

Avarinė tarnyba

Informuojame, kad įvykus gedimui ar avarijai namo bendrųjų tinklų sistemose (šalto, karšto vandens, nuotekų, elektros) skambinkite šiais telefonų numeriais:

Techninis prižiūrėtojas

Vincas Miškinis

tel. +370 428 54 353
mob. tel. +370 620 34 499

Rekvizitai

Savivaldybės įmonė „Raseinių butų ūkis“
Maironio g. 10, Raseiniai LT-60151
Įm.kodas 302044607
PVM kodas LT100004459010
Tel. +370 428 51 561

© 2017 SĮ „Raseinių butų ūkis“          

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

dado